Перейти до основного вмісту

Модерація

Багаторівнева модерація

В розробці. Дізнатись більше: https://bsky.social/about/blog/03-12-2024-stackable-moderation

Модераційні списки

 • Як працюють модераційні списки? На кожен список можна підписатись в одному з 2х режимів: а) ігнорувати, б) заблокувати. Всі акаунти, що будуть додаватись в майбутньому у вас автоматично заігноруються або заблокуються.

  image

 • Якщо ви ВЖЕ підписані на список з ігноруванням але хочете підписатись із блоком - натисніть "Не ігнорувати". А потім ще раз підпишіться, вибравши опцію "Заблокувати".

 • Списки існують першочергово для модерації. Передбачені добросовісні способи використання списку:

  • використовувати списки в якості інформації в цілях власної безпеки
  • тимчасово підписатись на список із м'ютом і почистити небажані підписки/підписників завдяки зручним міткам (мітка показуватиметься біля кожного акаунта)
  • підписатись на список із м'ютом якщо бажаєте відфільтрувати той чи інший контент в кастомних стрічках
  • підписатись на список із блоком, якщо ви хочете уникнути будь-яких взаємодій із представниками того чи іншого списку
 • Уважно!

  • читайте опис кожного списку та правила
  • звертайтеся до правильного модератора списку, перевіряйте хто автор списку та УНИКАЙТЕ звертань до модераторів щодо списків, які підтримують ІНШІ модератори
 • Уникайте і негайно повідомляйте модерацію платформи у випадку

  • цькування модераторів
  • звертання до ІНШИХ модераторів щодо дій модераторів, які вас заблокували
  • обхід блоку шляхом створення нового акаунту і продовження небажаної поведінки є порушенням приватності користувачів Bluesky і протирічить умовам використання. негайно повідомляйте про такі випадки адміністрацію Bluesky
  • не створюйте нових акаунтів аби "просто задавати запитання" модераторам, які вас заблокували
 • Уникайте та повідомляйте авторів списку про недобросовісне використання:

  • використання списків для цькування людей в ньому (списки існують аби УНИКАТИ взаємодій, а не навпаки)
  • використання факту перебування людини в списку в якості "доказу" для будь-яких звинувачень
  • будь-яке інше використання, що протирічить правилам платформи
 • Довідка, зворотній зв'язок, можливість апеляцій: уточнюйте в кожного модератора окремо! Укртвізалізниця - портал для новачків з інформацією, яка за думкою наших користувачів, може бути корисною. Ми не ведемо модераційних списків, не збираємо по ним зворотній зв'язок та не надаємо довідку.

mobik.zip

Безпека, протидія дезинформації, бойкот контенту агресора

Увага

Ця інформація надана Укртвізалізниці від користувача @mods.mobik.zip. За уточненнями звертайтесь до них. Якщо Вас заблоковано у @mods.mobik.zip, це означає, що ви потрапили в один із їх списків! Отримати довідку та залишити зворотній зв'язок можна у @info.mobik.zip. Уникайте цькування модераторів та негайно повідомляйте про такі випадки адміністрацію Bluesky!

Акаунт @mods.mobik.zip має декілька списків на які можна підписатися щоб заігнорити або заблокувати контент країн-агресорів (росія та білорусь) 1. Нижче перелічені основні з них, але у профілі є також інші, які можливо будуть вам корисними.

Більше про те, як можна дерусифікувати контент онлайн, та запобігти російським результатам на запити українською мовою: Як дерусифікувати контент в Google та YouTube

 • Ви можете зарепортити нам акаунт для додавання в один із списків, теґнувши @arta.mobik.zip

 • Якщо ви хочете обрати лише 1 список, на який підписатися із блоком - то це список 1) DNI: 🚨 Терміновий Блок/Карантин! - тут зібрані акаунти, які активно атакують українців і потребують термінової ізоляції.

 • Якщо ви бажаєте бойкотувати російський контент, cписки 2-7 містять акаунти країн агресорів проти України, а також тих, хто активно створює та/або поширює їх контент.

 • Якщо ви хочете створити для себе більш безпечний англомовний простір, списки 8-9 для вас. Там зібрані прекрасні люди, які будуть пояснювати вам про те, що в Україні - нацисти, що війна - це мир, що Україна "сама винна", про невинних росіян і їх велику культуру.

Негайна небезпека, боти, ватніки:

1) DNI: 🚨 Терміновий БЛОК+РЕПОРТ!

Реактивний список та карантин. Особливо небезпечні та токсичні акаунти, що активно атакують спільноту частково або вцілому. Ведеться вручну. Якщо ви помітили підозрілі акаунти, що стрибають у коментарі до Українців, тролять або відверто атакують - теґніть @arta.mobik.zip

Списки, що оновлюються вручну:

2) DNI: 🇷🇺 росіяни

Акаунти в цьому списку проживають в країні агресора, або іншим чином підтримують або є добровільними вигодоотримувачами від геноциду українців. Ведеться вручну, кожен акаунт перевіряється.

3) DNI: 🇷🇺🩰 рускій мір

Розширений список російськомовних акаунтів (не тільки росіян, але за винятком українців). Спільна риса: громадяни різних держав (не обов'язково росії), що продовжують існувати в російському інфопросторі, споживати та поширювати російський контент, або ж так званий Російський світ.

4) DNI: 🇧🇾 білоруси

Акаунти в цьому списку проживають в країні агресора, або іншим чином підтримують або є добровільними вигодоотримувачами від геноциду українців. Також ведеться вручну.

Прохання

Якщо в списки вище (2-4) випадково потрапили українці - повідомте @mods.mobik.zip або будь ласка! На відміну від автоматизованих, ці списки ведуться і перевіряються вручну, тому мають найбільш точні дані.

Списки, що оновлюються автоматично:

5) DNI: 🇷🇺 ru-кластер

Розширений список російського інфопростору. Список створений за допомогою алгоритмів кластеризації (схожі алгоритми використовуються для рекомендацій, реклами, тощо). Список автоматизований: сюди потрапляють всі хто, за їх взаємодіями, належить до російського кластеру згідно відкритих даних Атласу.

6) DNI: 🇷🇺 🩰 ru-mir-кластер

Розширений список інфопростору "руского міра". Список створений за допомогою алгоритмів кластеризації (схожі алгоритми використовуються для рекомендацій, реклами, тощо). Список автоматизований: сюди потрапляють всі хто, за їх взаємодіями, належить до кластеру "рускій мір" згідно відкритих даних Атласу.

7) DNI: 🇧🇾 be-кластер

Розширений список білоруського інфопростору. Список створений за допомогою алгоритмів кластеризації (схожі алгоритми використовуються для рекомендацій, реклами, тощо). Список автоматизований: сюди потрапляють всі хто, за їх взаємодіями, належить до білоруського кластеру згідно відкритих даних Атласу.

Увага!

Оскільки списки повністю АВТОМАТИЗОВАНО, а це означає туди МОЖУТЬ потрапити деякі українці. Але лише ті, що свідомо перебувають в переважно російському/білоруському інформаційному просторі, підписані на місцеві пабліки та взаємодіють переважно з російським контентом.

Підкреслюємо, принцип алгоритму дуже простий: якщо ви взаємодієте (підписки, лайки, реплаї) з росіянами і російськими пабліками більше ніж з українцями - ви потрапите в російський кластер/інформаційна бульбашка. Тому уникнути цього дуже просто - споживайте українське, спілкуйтесь з українцями, не взаємодійте і не споживайте російський контент, або створюйте для цього окремий акаунт2.

Вестерни, боти, танкіз:

8) DNI: 🚫 Анти-🇺🇦 сентимент

Застереження контенту: 🤢🤮

 • Акаунти які демонструють анти-український сентимент. При взаємодії з Українцями вони не бачать нас як людей і не визнають нашої суб'єктності чи агенції. Для них "Україна" - це всього лиш один із політичний поінтів в їх схибленому політичному дискурсі. Вони вважають, що жертви мають страждати тихо, вони не мають право на голос, особливо якщо їх голос протирічить вашим поглядам, політиці чи партійній позиції. Звинувачення жертви і одночасне визнання суб'єктності росіян і невизнання суб'єктності і агенції українців - лакмусів папірець таких людей. Рекомендація: уникати взаємодій і нічого таким людям не пояснювати.

Також включно але не вичерпно:

9) DNI: ⛔ Вестплейнери

Застереження контенту 😶🤦‍♀️

Реактивний список за принципом першого списку, але розповсюджується ширше - на небажаний та потенційно травмуючий контент. Вестплейнери - люди, які люблять пояснювати Українцям про те, як їм треба захищатись і що "правильно" відчувати щодо агресора проти них під час геноциду. Ведеться вручну.

Зауважте

В чому основна різниця цих двох списків?

🚫 Анти-🇺🇦 сентимент: Здебільшого автоматизований. Застереження контенту: 🤢🤮 ви не хочете це читати.

⛔ Вестплейнери: Ведеться виключно вручну. Застереження контенту: 😶🤦‍♀️ ви витратите нерви і час.

Спам, анонімні акаунти, дезинформація:

10) DNI: 🚯 Мас/спам фоловери

Спам-фоловери, що підписуються на всіх підряд та хакери росту.

11) DNI: 📰 🛑 Увага: Пропаганда!

 • анти-Українська пропаганда та колабораціонізм
 • м'яка пропаганда шляхом маніпуляції подачі інформації, що маскується під незалежними медіа
 • систематичне поширення дезинформації та мітів про Україну

12) DNI: 📰 ⚠️ Увага: Дезинформація!

 • Разові епізоди поширення дезинформації або шкідливих мітів про Україну під час повномасштабної війни
 • Горе-осінтери, що нехтують операційною безпекою та умисно або через недбалість розкривають військову таємницю ворогу

13) FYI: 👺 Анонімні акаунти

Інформаційний (не м'ют) список. Анонімні акаунти із значною кількістю підписників. Через анонімність - наслідки та можливість притягнення до відповідальності за поширення хибної інформації для них - мінімальні. Будьте пильні і перевіряйте інформацію отриману з цих джерел.

Корисні списки від інших акаунтів:

Увага

Ці списки ведуть окремі користувачі мережі на добровільних засадах, інформацію взято із опису списків та, за необхідності буде уточнюватись в авторів. За подробицями ведення, можливістю апеляцій та ін. звертайтеся до авторів (якщо це можливо)!

Якщо ж ви заблоковані у модератора - створення нових акаунтів з метою обходу бану протирічить правилам мережі. Якщо вас заблокував автор списку, НЕ ТРЕБА звертатись із запитаннями до ІНШОГО модератора, що НЕ має жодного відношення до списку, в який ви потрапили.

Уникайте цькування модераторів та негайно повідомляйте про такі випадки адміністрацію Bluesky!

lekmich.bsky.social

- 🧑‍🎨 RU artists DNI list

 • художники з росії та білорусі
 • російськомовні художники з України
 • інші іноземні російськомовні художники
 • художники, що активно підтримують рф чи виправдовують росіян/білорусів
 • художники, які люблять естетику росії, рос. імперії, совка і т. п.

автор @lekmich.bsky.social

dovgonosyk.bsky.social

- 🚨 UA fundraising scam/spam

В цей списку автор стрічки "UA fundraising" додає користувачів, які постили скам або спамили стрічку.

автор @dovgonosyk.bsky.social

imax.in.ua

- 🇺🇦👓 Фоловлять васермана

Список по підписникам Васермана Залізного. Розповсюджують ІПСО3. Список автоматизовано.

Сторінка васермана: @wasserman.bsky.social

автор @imax.in.ua

evil.mathan.dev

- 🚭 Підписані на топ 🇷🇺 рутві

Автоматично додаються ті хто підписані на хоча б один з кількох центральних акаунтів росіян.

автор @evil.mathan.dev

- 🚨 Шахраї! Репорт!

Типи шахраїв:

 1. Крадуть фотки Українських волонтерів і збирають на невідомо що гроші.
 2. Вигадані персонажі, використовують Українську ідентичність аби ошукувати людей або поширювати мізинформацію

Як уберегтися від шахраїв під час війни: https://t.me/CenterCounteringDisinformation/1217

автор @evil.mathan.dev

- 🇺🇦🕊️ Дружби народів

Список по одноіменному кластеру "Дружби народів". Повністю автоматизовано.

Список побудовано з відкритих даних Атласу - до списку увійшли акаунти малинового кластеру.

Застереження контенту: трапляються погляди "какая разніца", толерування контенту агресора, інформаційне обслуговування росіян.

- 🇺🇦👁️‍🗨️👽 Пекельні борошна

Cпільнота, яка виросла довкола так званого Публіциста. Список автоматизовано.

Сторінка публіциста: @publeecist.bsky.social

Список побудовано з відкритих даних Атласу - до списку увійшли акаунти зеленого кластеру. Це - осередок порохоботів, зрадолюбів, конспірологів, ІПСОводів3 та дотичних до них. В цьому кластері також помічено скупчення фейкових акаунтів державних високопосадовців, президента України а також очільників благодійних фоднів. Звідси також були помічені моб-атаки на волонтерів та розпалювання срачів під зборами.

автор @evil.mathan.dev

- 🇺🇦👁️‍🗨️ Фоловлять Пуб-Лі-Циста

Список схожий на попередній але побудований за іншим принципом: по підписникам одного з головних ІПСОводів3 - Публіциста. Список автоматизовано. Оскільки цей алгоритм значно простіший - він є менш точним і матиме більше хибно позитивних результатів. Але він оновлюється значно швидше ніж кластерний.

Сторінка публіциста: @publeecist.bsky.social

автор @evil.mathan.dev

- 🇺🇦✏️ Фоловлять суддю

Список схожий на "Фоловлять Публіциста" але по підписникам Судді. Розповсюджують ІПСО3. Список автоматизовано.

Сторінка судді: @judgedredd.bsky.social

автор @evil.mathan.dev

Примітки

 1. Чому не варто споживати контент країни агресора?

  t.me/uawarinfographics

 2. Чим шкідливі будь-які взаємодії з російським контентом онлайн:

  Допускання до українського інфопростору акаунтів, що взаємодіють з російським контентом негативно впливає на інших Українців в кластері, а саме:

  • рекомендації підписок починають включати росіян та інформаційні ресурси країни агресора
  • алгоритмічні стрічки, які базуються на схожих алгоритмах кластеризації за взаємодією, почнуть містити російський контент
  • реклама (якщо, а точніше коли така з'явиться) буде орієнтована на російського споживача та російські продукти, контент та послуги
  • все вищезазначене почне показуватись всьому кластеру, а не лише окремим споживачам російського контенту, тобто навіть тим людям, що самі не взаємодіяли з російським контентом і свідомо його бойкотують

  Так працюють алгоритми кластеризації: якщо частина користувачів кластеру споживає російський контент - його пропонуватиме іншим. Алгоритми кластеризації не унікальні до блускай, так працює кожна соціальна мережа. Беруться інтереси в середньому по кластеру і пропонуються всім. Різниця блускай полягає в тому, що тут є відкриті протоколи і інструменти, аби захистити себе від несвідомої та небажаної кластеризації з представниками інфопростору ворога. Є можливість мати контроль над контентом, який ти споживаєш замість того аби жалітися на Ютуб, Гугл, Хвіттер чи Фейсбук, який знову все зіпсував і "підсунув" російське. Тому якщо ви вже в списку, але ви Українець - поставтесь з повагою до права інших українців огородити себе від російського контенту, та/або створіть окремий акаунт.

 3. Що таке іпсо?

  Докладніше про інформаційно-психологічні операції, способи виявлення та протистояння:

  Що таке ІПСО?

  Всі останні спростування фейків від Центру Протидії Дезинформації

  Більше статей і прикладів ІПСО:

  "Майдан 3" - остання надія росії на перемогу

  Нам необхідно посилити наративи про конфлікт між Залужним і Зеленським - кремлівський політтехнолог

  Як працює ІПСО направлене проти волонтерів

  Хто розмінував Чонгар? Детальний аналіз на прикладах з соціальної мережі Твіттер

  Більше про зелений кластер: Представники кластеру вважають себе "апологетами свободи слова", "вільними мислителями" та "неудобними елементами", які задають "незручні запитання". Рівень їх контенту гірше жовтої преси і інфопомийок, зате всі інші для них (активісти, волонтери) - зрадники та шахраї.

  Приклади контенту (обережно! дезинформація):

  Волонтери - це зрада

  Модерація контенту - це зрада

  А також:

  Масло - це зрада

  Зрада - це не зрада, це "думаючі люди" 2 3 4